به منظور مشاهده فایل های دریافتی، می توانید نرم افزار Adobe Acrobat Reader 11 را از لینک زیر دریافت نمایید.

پیام محافظان چاپ شماره سه

دانلود فهرست مطالب

پیام محافظان چاپ شماره دو

- پایش رسوبگذاری در آب های صنعتی، ضرورت به سازی آب های تولید شده از آب شیرین کن ها، پساب های پرنمک ایجاد شده در روش تبادل یونی و مطالعات موردی

دانلود فهرست مطالب

پیام محافظان چاپ شماره یک

یکی از مهمترین روش های بالا بردن آگاهی در زمینه علم خوردگی، اطلاع رسانی کارشناسان در این ارتباط می باشد. انگیزه هایی که مسئولین این شرکت را به انشاء این گاهنامه واداشت، نشر تجربیات کسب شده در موضوعات مختلف علم خوردگی، مخصوصاً در فرایندهای آب و بخار می باشد.

دانلود فهرست مطالب

کنترل خوردگی در صنایع (جلد اول - چاپ جدید)

کتاب کنترل خوردگی در صنایع (جلد یک)، توسط انجمن خوردگی ایران در سال ۱۳۷۵ منتشر گردید. این کتاب شامل تئوری و کنترل خوردگی در آب های صنعتی، اسید ها و همچنین خوردگی میکروبی و اتمسفری می باشد. این کتاب ضمن تشریح علل ایجاد خوردگی در محیط های فوق، نحوه کنترل و حفاظت را توضیح می دهد. در واقع این کتاب حاوی مجموعه ای از دستورالعمل های کنترل خوردگی و رسوب دهی در آب های خنک کن، دیگ های بخار، عملیات اسیدشویی، نگهداری در زمان توقف واحدها و کنترل خوردگی میکروبی می باشد. مطالعه این کتاب به همه ی دانشجویان رشته مهندسی شیمی، خوردگی و متالورژی و همچنین مهندسینی که در صنایع با آب، بخار و خوردگی سرو کار دارند، توصیه می شود.

دانلود فهرست مطالب

کنترل خوردگی در صنایع (جلد دوم)

کتاب کنترل خوردگی در صنایع (جلد دوم) شامل فصول زیر می باشد: مکانیزم های انواع خوردگی که در صنایع رخ می دهد. خوردگی و کنترل آن در درجه حرارت بالا و اثرات افزودن عنصر آلیاژی برروی حفاظت فلز. رویین شدن و حفاظت آندی.

دانلود فهرست مطالب

کنترل خوردگی در صنایع (جلد سوم)

پدیده خوردگی بیشترین خسارت را به صنایع مختلف کشور وارد می آورد و از آنجا که دیدبانی و اندازه گیری میزان خوردگی در مباحث کنترل خوردگی واجد آنچنان اهمیتی است که بدون توجه به آنها صنایع از کارایی مطلوبی نمی توانند برخوردار باشند، لذا در این کتاب توجه کامل و عمیقی به موارد مذکور شده است. این کتاب شامل فصول دیدبانی خوردگی، طراحی و مطالعات موردی است. در این کتاب کلیه روش های دیدبانی خوردگی از جمله روش های الکتروشیمیایی، روش های غیر مخرب، روش های متفرقه دیدبانی خوردگی و آزمون های خوردگی آزمایشگاهی به تفصیل مورد مطالعه قرار گرفته است. ضمناً این کتاب به تشریح بیش از چهارصد مورد مطالعات موردی در صنایع مختلف می پردازد. در مطالعات موردی، عوامل تخریب انواع مواد و فلزات و آلیاژ های آنها در محیط های مختلف با شرایط کاری متفاوت مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین در بررسی این موارد، روش های درمان و رفع مشکلات نیز بیان شده است. مطالعه موارد فوق می تواند الگوی بسیار خوبی برای مهندسین و تکنسین ها در رفع معضلات خوردگی در صنایع کشور باشد.

دانلود فهرست مطالب

واژه نامه (چاپ جدید)

کتاب فرهنگ خوردگی حاوی چهار بخش شامل منحنی ها، جدول ها و استاندارد ها، اطلاعات عمومی، فرهنگ فارسی به انگلیسی و فرهنگ انگلیسی به فارسی می باشد. بخش اول کتاب حاوی بیش از ۳۵۰ منحنی و جدول می باشد که خصوصیات شیمیایی، فیزیکی، متالورژیکی و خوردگی انواع فولادها، آلیاژها و مواد مختلف (پلاستیک ها، لاستیک ها، رنگ، بتون و...) را بیان می دارد که راهنمای بسیار مفیدی جهت انتخاب مواد می باشد. فرهنگ خوردگی شامل واژه های علوم مختلف مرتبط با علم خوردگی نظیر شیمی، فیزیک، متالورژی، مواد، الکتروشیمی، الکترونیک، الکتریک، میکروبیولوژی، رنگ و پوشش، محیط زیست و تصفیه ی آب و فاضلاب می باشد که به تشریح بیش از چهار هزار واژه علمی می پردازد.

دانلود فهرست مطالب